przejdź do treści
UE
dnia 08.05.2026 roku

Uroczyste odsłonięcie pomnika gen. Władysława Andersa w Gryficach - zaproszenie

Powiat Gryficki serdecznie zaprasza mieszkańców oraz wszystkich gości do udziału w wyjątkowych obchodach patriotycznych związanych z uroczystym odsłonięciem pomnika gen. Władysława Andersa w Gryficach.

Organizatorem wydarzenia jest Gryficki Związek Sybiraków pod Honorowym Patronatem Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki.

Główna uroczystość odbędzie się:

  • 3 czerwca 2026 r.
  • godz. 11:00
  • Park Miejski w Gryficach

W programie obchodów znalazły się wydarzenia o charakterze patriotycznym, historycznym i edukacyjnym:

  • 17 maja 2026 r. - Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz w 82. rocznicę Bitwy o Monte Cassino w Kościele WNMP w Gryficach
  • 18 maja 2026 r. - Spotkanie historyczne w Gryficki Dom Kultury, podczas którego odbędzie się prezentacja poświęcona gen. Andersowi w wykonaniu młodzieży LO Chrobry oraz panel historyczny dotyczący losów żołnierzy gen. Andersa i drogi Sybiraków do Ojczyzny.
  • 3 czerwca 2026 r. - Uroczyste odsłonięcie pomnika gen. Władysława Andersa z udziałem Gościa Honorowego - Anny Marii Anders, córki gen. Władysława Andersa.

To niezwykle ważne wydarzenie dla naszej lokalnej społeczności, które łączy pamięć historyczną z budowaniem patriotycznej tożsamości kolejnych pokoleń. Wspólnie oddajmy hołd bohaterom, dzięki którym Polska mogła odzyskać wolność i godność.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Gryfickiego, przedstawicieli instytucji, organizacji, szkół oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w uroczystościach i wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil.








powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA